Uverejnené

5 rád ako spraviť dobrú masáž

Masáž chrbta

Môj frajer mi často nedá pokoj s tým, aby som mu spravila masáž. Občas mu teda pomasírujem chrbát, ale ak mám byť úprimná, nie som si istá či to robím dobre. Určite sa mu to páči (prečo by sa toho stále dožadoval), ale som si istá, že by to mohlo byť ešte lepšie. Chcela by som ho naučiť nejaký trik, alebo dva, keď je on na rade s masážou pre mňa. V tomto článku sa tada obrátime na dvoch odborníkov, aby nám odhalil základné zloženie dobrej partnerskej masáže.

Páriky, ak ste to ešte nerobili, vedzte, že masáž je pre vzťah skvelá vec. Je to ďalšie spojivo s vašim druhým ja. Partnerská masáž je nádherný dar zdielaný medzi sebou. Nielen, že to na oboch stranách posilní vzájomné puto, ale dochádza k zníženiu stresu vo vzťahu“ hovorí Aubrey Rogers, majiteľ City Magnolia Day Spa z mesta Frederick.

Takže, tu je 5 hlavných zásad ako spraviť dobrú masáž

1. vytvorte atmosféru

Vytvorenie vhodnej atmosféry pomáha v čase intímností, a to isté platí aj pre masáž. „Základy dobrej masáže zahŕňajú stlmená svetlá, relaxačnú hudbu, masážny olej, vyhrievaný stôl a upokojujúci tón hlasu (od toho, kto masáž vykonáva)„, hovorí Rogers.

2. použite správne relaxačné ťahy

Keď niekomu robíte relaxačnú masáž, uistite sa, že vaše ťahy sú pomalé a pokojné. „Je dôležité počas masáže udržovať neustáli kontakt. Prerušený kontakt sa rovná prerušeniu relaxácie„, ďalej vysvetľuje a dodáva „základný masážny ťah by mal byť smerom od srdca, aby sa zvýšil obeh krvi v organizme„.

3. Komunikujte

Čo je nevyhnutné pre dobrú masáž je to isté, čo je nevyhnutné pre dobrý vzťah„, hovorí Robert Vance, vedúci kúpeľov z mesta Paradise Valley. Hovorte s vaším partnerom (v pokoji a v obmedzenej miere, samozrejme). Zisťujte či tlačíte primerane, na ktorú časť by ste sa mali zamerať a čo sa mu najviac páčilo. Komunikácia urobí z masáže skvelí zážitok, a taktiež posilní vaše partnerské puto.

4. Urobte si čas

Každá masáž môže byť zmyslový zážitok v tom, že stimuluje všetky vaše zmysly súčasne“ hovorí Vance. Jedna z najdôležitejších vecí je vyhradiť si na celú činnosť dosť času (aj na to čo príde po masáži). „Partnerská masáž by mala byť relaxačným a príjemným zážitkom. Nesnažte sa hrať na profesionálneho maséra, ich ťahy sú výsledkom dlhoročnej každodennej praxe. Nehanbite sa za vašu nešikovnosť, to patrí k tomu„, dodáva. „Ak počas masáže spôsobíte bolesť, či nepohodlie, zamerajte sa na dlhé, hladivé ťahy a sledujte vášho partnera ako na ne reaguje„.

5. Nezabudnite na masážny olej

Pre dobrú masáž je masážny olej nevyhnutnosť. Rober Vance odporúča počas masírovania partnera či partnerky použiť masážny olej, a nie telové mlieko. „Masážny olej je navrhnutý tak aby vydržal na pleti dlhšie a vaše ruky sa lepšie kĺzali„, hovorí Vance. Dobrý masážny olej nájdete aj ponuke eshopu Mokano – masážna kozmetika. Levanduľové, mandľové, čokoládové masážne oleje sú dobré univerzálne oleje, ktoré väčšina ľudí toleruje.