Uverejnené

Masážne oleje a emulzie

Masáž

Čo je to emulzia?

Z pohľadu chémie je emulzia nepravý roztok dvoch a viacerých kvapalín. Nepravý roztok, odbornými slovami disperzná sústava, je taká „zmiešanina“ látok, ktoré sa navzájom nerozpustia. Jedna tekutina je v druhej rozptýlená napr. vo forme kvapôčiek.

Príklad takejto emulzie je napr. plnotučné mlieko a voda či benzín a voda. Pre bežného človeka je dôležité si zapamätať iba toľko, že všetky masážne oleje a emulzie treba pred použitím zatrepať, aby došlo aspoň k dočasnému premiešaniu ich zložiek.

Masážne oleje a emulzie

Masážna emulzia má rovnaký účinok a určenie ako masážny olej a niekoľko základných použití. Emulzia na masáž je určená hlavne na:

1. Masáž na uvoľnenie svalov a kĺbov

Masážna emulzia je vhodná na uvoľnenie svalov a kĺbov. Prekrvenie svalového a kožného tkaniva. Odstránenie fyzickej a psychickej námahy.

2. Je vhodná na masáž po športovom výkone

Pri športovom výkone je svalová sústava človeka namáhaná. Masážne oleje a emulzie sú určené k masáži na jej urýchlenú regeneráciu či prípravu svalov pred športovým výkonom. Emulzie majú hrejivé a prekrvujúce účinky. Masáž zlepšuje fyzickú kondíciu a znásobuje silu.

3. Masážne emulzie ako prípravok na zachladenie organizmu

Masážne emulzie slúžia ako chladivý prostriedok na zachladenie organizmu. Na úľavu organizmu pri bolesti svalov a kĺbov. Prípravok sa môže aplikovať po akejkoľvek fyzickej záťaži, alebo preventívne, najlepšie pred spaním.

Kde je možné zohnať masážnu emulziu?

Ak potrebujete masážnu emulziu, môžete vziať jednu pre seba, alebo vašich blizkych v našom eshope. Mokano eshop vám ponúka prírodnú masážnu kozmetiku dostupnú pre každého. Nakupovanie v našom internetovom obchode je pohodlné, bezpečné a rýchle.